Beszámoló az önkéntes napunkról

Beszámoló az önkéntes napunkról

Iskolánkban 2019. május 15-én tartottuk önkéntes napunkat. Idén is az volt a célunk, hogy minden osztályunk külső helyszínen teljesítsen közösségi szolgálatot. Néhány osztályfőnök már évek óta ugyanoda viszi a gyerekeket, pl. idősek otthonába, fogyatékkal élők lakóotthonába, óvodába, állatmenhelyre.

Az idei önkénteskedésünk azért volt különleges, mert hat osztályunk a Segítség Köve Alapítvány közbenjárásával „hazai terepen”, csepeli helyszíneken segíthetett. Legfőképpen környezetvédelmi tevékenységet végeztek tanulóink a Csepeli Városgazda munkatársainak felügyelete alatt.

Sajnos az időjárás nem volt túl kegyes hozzánk, az eső miatt körülbelül két órát tudtak dolgozni diákjaink öt helyszínen: Rákóczi-kert, Daru-domb, Kis-Duna-öböl, Akácfa utcai kiserdő, Szent Imre tér. A CSEVAK munkatársai biztosítottak számunkra eszközöket szemétszedéshez, festéshez, zöldterület-rendezéshez. Reméljük, önkéntes munkánk hasznos volt a XXI. kerület számára.

Képes beszámoló

Címünk

Budapesti Gazdasági SZC Vásárhelyi Pál Technikum

1212 Budapest, Széchenyi utca 95.

+36 1 278 30 60

Azonosítók

OM azonosító: 203061/021

Telephely kódja: 001

Írj nekünk!

titkarsag@vasarhelyi.info

Hasznos linkek